Łazienka to pomieszczenie, które musi spełniać klika funkcji. To właśnie na nich głównie opiera się cały projekt wnętrza, nie na wyglądzie i design. Jest to oczywista sprawa, bo przede wszystkim musimy zastanowić się nad rozmieszczeniem wszystkich urządzeń, takich jak wanna, toaleta, umywalka itp. Jednak nie powinniśmy zapominać o dodatkach i elementach, które mają upiększyć całą aranżację. Jeśli zależy nam na oszczędzeniu miejsca, ale jednocześnie dodaniu czegoś interesującego do łazienki, warto postawić na mozaikę ścienną.

Jak wygląda mozaika ścienna?

Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, gdyż mozaika ścienna może wyglądać bardzo różnie! To największa zaleta takiej ozdoby ściany do łazienki. Płytki, z których wykonane są mozaiki mogą mieć różne faktury, kształty, rozmiary i układy. W Internecie możemy zapoznać się w wieloma inspiracjami i aranżacjami. W sklepach internetowych znajdziemy masę produktów. Mozaika ścienna w łazience sprawdzi się zarówno w dużych, jak i mniejszych pomieszczeniach. Wszędzie nada nowego charakteru i designerskiego pazura.

Mozaika ścienna w łazience – najlepsze pomysły

Mozaika ścienna (https://www.salonyhoff.pl/mozaiki/) nie musi być wykonana tylko z płytek, kafelków i tym podobnych. Mogą to byś najróżniejsze materiały. Bardzo ciekawym i świetnie wyglądającym pomysłem są mozaiki z kamieni. Mają one różne wykończenia i kształty. W łazience będą wyglądać naprawdę niesamowicie, szczególnie z wysokim połyskiem. W modzie są także mozaiki stworzone z różnych rozmiarów kafelków i płytek. Dają one nowoczesny, geometryczny wzór. Świetnie nadadzą się do łazienek utrzymanych w zimnym, designerskim klimacie.

Jak położyć mozaikę ścienną w łazience?

Choć kładzenie mozaiki może wydawać nam się trudne i skomplikowane, to wcale tak nie jest. Jeśli tylko mamy doświadczenie przy kładzeniu tradycyjnych płytek, poradzimy sobie także z mozaiką ścienną. Wzory są już ułożone na osobnych, wymiarowych kawałkach. Wystarczy położyć je w dokładnie taki sam sposób, jak płytki. Jednak jeśli nie mieliśmy nigdy doświadczenia z takimi produktami, powinniśmy zlecić wykonanie mozaiki ściennej fachowcom. Szczególnie w tak newralgicznym miejscu, jakim jest łazienka. Płytki muszą być odpowiednio położone i zabezpieczone przed warunkami, takimi jak wilgoć i ciepło.

Czy mozaika ścienna jest droga?

W zależności od użytych materiałów, wielkości płytek oraz ilości ceny bardzo się wahają. Jednak mozaikę ścienną zwykle kładziemy tylko na jednej ścianie lub nawet na jej połowie. Dlatego ostateczny koszt takiej designerskiej ozdoby nie jest wygórowany. Możemy także wybrać różne elementy do mozaiki, połączyć kilka produktów razem. To także da nam ciekawy efekt i pozwoli na kontrolę kosztów. Warto przemyśleć takie rozwiązanie. Mozaika ścienna w łazience to idealna ozdoba. Sprawdzi się w każdym wnętrzu, gdyż mamy naprawdę ogromny wybór wzorów, kolorów i faktur. Do wszystkich łazienek znajdą się płytki wprost stworzone do właśnie tej aranżacji.