Płytki

Jak zamontować panele winylowe na ścianę?

Jak zamontować panele winylowe na ścianę?

Aranżacja ściany w domu bywa bardzo trudnym zadaniem. Ciężko zdecydować się na konkretny materiał, który da wysokiej jakości efekt, będący prawdziwą ozdobą pomieszczenia. Panele winylowe na ścianę wciąż nie są bardzo popularnym pomysłem, jednak z pewnością warto je wziąć pod uwagę.

Zalety paneli winylowych na ścianę

Z racji tego, że panele winylowe na ścianę są coraz bardziej popularne, warto opowiedzieć o ich licznych zaletach. Wykonane są one z polichlorku winylu, który jest materiałem bardzo wytrzymałym i odpornym na intensywne eksploatowanie. Panele winylowe są lekkie, wytrzymałe i doskonale nadają się do pomieszczeń każdego typu.

Mogą imitować różnego rodzaju naturalne materiały, takie jak drewno, kamień bądź też ceramika. Dzięki temu doskonale będą wyglądać zarówno w salonie, jak i w kuchni czy łazience. Tym, co ogranicza klienta w ich wykorzystaniu, jest jedynie jego własna wyobraźnia.

Kolejną zaletą paneli winylowych jest łatwość ich czyszczenia. Wystarczy regularnie przecierać je przy pomocy wilgotnej szmatki nasączonej delikatnym detergentem. Z racji tego, że z paneli winylowych można usunąć każdego rodzaju brud, świetnie sprawdzą się one w dziecięcym pokoju, gdzie będą narażone na różnego rodzaju zabrudzenia.

Dlaczego panele winylowe na ścianę stają się tak popularne?

Przede wszystkim, trzeba wspomnieć o tym, że posiadają one bardzo cenione właściwości. Pierwszą z nich jest odporność na wilgoć. Dzięki temu bez żadnego problemu można zakładać je w kuchni czy łazience. Panele winylowe nie elektryzują się, przez co kurz nie osiada na ich powierzchni. O wiele łatwiej jest utrzymać je w czystości i w dobrej kondycji, niż elementy wyposażenia wykonane z naturalnych materiałów.

Warto również wspomnieć, że montaż paneli winylowych jest bardzo łatwy i szybki. Wystarczy użyć uniwersalnego kleju montażowego, bądź też produktów samoprzylepnych. Panele winylowe zapewniają również fantastyczną izolacją termiczną i akustyczną.

Czy panele winylowe mają jakieś wady?

Niestety, trzeba wspomnieć o tym, że jedno z najważniejszych wad paneli winylowych jest ich wysoka cena. Są one o wiele wyższe niż tradycyjne laminowane panele.

Klient musi sobie zdawać także sprawę z tego, że vinyl jest materiałem łatwopalnym. Może być stosowany jedynie w tych pomieszczeniach, które nie muszą spełniać norm przeciwpożarowych.

Niektórzy klienci za wadę paneli winylowych uznają również fakt, że powierzchnia pod ich położenie powinna być idealnie równa i czysta.

Podsumowując, pomimo tego że panele winylowe na ścianę mają zarówno wady, jakiej zalety, to z pewnością są one jednym z najciekawszych rozwiązań, jeśli chodzi o aranżacje ścian w domu czy mieszkaniu kropkach bardzo szybko zdobyły one grono wiernych fanów, stając się popularnym i pożądanym produktem.

Ich ogromną zaletą, którą bierze pod uwagę wielu klientów, jest wysoka wytrzymałość. Dobrze położone panele winylowe z pewnością przetrwają wiele lat w nienaruszonym stanie. Doskonale będą prezentować się nawet w tych pomieszczeniach, w których panuje wysoka temperatura i wilgoć.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.