Płytki

Płytki w jodełkę – czy sprawdzą się w każdym pomieszczeniu

Płytki w jodełkę – czy sprawdzą się w każdym pomieszczeniu

Przeglądając magazyny wnętrzarskie oraz blogi popularnych projektantów wnętrz, można zaobserwować, iż na topie od kilkunastu miesięcy jest układanie płytek w jodełkę w nowoczesnych, stylowych wnętrzach. Coraz więcej osób decyduje się na takie ułożenie płytek, gdyż jest ono naprawdę niezwykle efektowne. Dla tych, którzy mają w planach dopiero wykańczać dom lub chcą przeprowadzić gruntowny remont, poniżej zamieszczono kilka cennych wskazówek na temat układania płytek w jodełkę.

Dlaczego płytki ułożone w jodełkę są tak efektowne?

Układanie płytek w jodełkę stało się bardzo modne. Mnóstwo gwiazd z dumą pokazuje swoje wnętrza, w których królują parkiety i płytki ułożone w jodełkę. Trzeba przyznać, iż taki wzór prezentuje się niezwykle eleganckie i gustownie. Ogromnym plusem takiego ułożenia płytek jest to, że pasuje ono praktycznie do każdego wnętrza. Są osoby, które decydują się na to, by we wszystkich pomieszczeniach w domu lub w biurze królowało ułożenie desek lub płytek w jodełkę. Wielu klientów decyduje się również na to, by płytki w jodełkę położyć w kuchni, w jadalni, na korytarzu oraz w salonie.

Czy jest to trudne przedsięwzięcie?

Trzeba przyznać, iż dla laika ułożenie płytek w ten sposób może okazać się dość trudnym i czasochłonnym zadaniem. Dlatego też nie poleca się, by panowie zabierali się za układanie płytek w ten sposób, jeżeli nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z pracami wykończeniowymi. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest zatrudnienie profesjonalnej firmy remontowej, która ma doświadczenie w takim układaniu płytek. Trzeba przyznać, iż potrzeba wiele czasu i precyzji, by idealnie ułożyć ten wzór na podłodze lub na ścianach. Bardzo ważny jest etap przygotowania i zaplanowania pracy, by otrzymać naprawdę zadowalający efekt.

Gdzie najlepiej płytki w jodełkę wyglądają?

Nie tylko w domu układanie płytek w jodełkę sprawdza się najlepiej. Trzeba przyznać, iż wzór ten jest na tyle elegancki i urzekający, że bardzo często decydują się na niego również właściciele firm w swoich biurach, właściciele restauracji, kawiarni, hoteli, pensjonatów itp. Wystarczy tak naprawdę wybrać odpowiednie, dobre jakościowo płytki, by móc cieszyć się pięknym efektem w swoich wnętrzach.
Najlepiej zdecydować się na płytki bez wzoru, w ciemnym kolorze. Wówczas wzór jodełki jest lepiej widoczny (zarówno na ścianach, jak i na podłodze).

Co warto jeszcze wiedzieć?

Osoby, które zdecydują się na samodzielne ułożenie płytek w jodełkę w swoich wnętrzach, powinni zacząć od środka podłogi lub ściany. Najlepiej najpierw przygotować połowę płytek i „na sucho” ułożyć je w jodełkę, by sprawdzić, jak całość komponuje się w danym miejscu. Trzeba pamiętać, iż przy ułożeniu płytek w jodełkę należy je lekko przechylić (pod kątek 45 stopni). Nie należy zostawiać zbyt dużych przerw między płytkami, gdyż najlepiej one wyglądają, gdy fuga jest między nimi naprawdę minimalna (i w kolorze płytek). Tego typu ułożenie z pewnością zadowoli klientów, którzy uwielbiają nowoczesne, modne i niestandardowe przestrzenie w pięknym stylu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.