Własny dom lub mieszkanie to marzenie każdego. Płacenie wysokiego czynszu lub perspektywa rozwiązania umowy najmu i związane z tym poczucie niestabilności, często zraża nas do wynajmowania mieszkań. Lubimy czuć się bezpiecznie i stabilnie, a z tym właśnie kojarzy nam się posiadanie własnej nieruchomości.

Skąd wziąć pieniądze? Gdzie szukać ofert?

Młodzi często nie posiadają odłożonych własnych funduszy na zakup mieszkania. Na szczęście z pomocą mogą przyjść dziadkowie lub rodzice. Darowizna pieniędzy w obrębie najbliższej rodziny w Polsce jest zwolniona z opodatkowania, można więc przekazać dzieciom każdą kwotę pieniędzy bez obawiania się kosztów i komplikacji ze strony Urzędu Skarbowego. Jednak nie wszyscy są w tak komfortowej sytuacji. Warto dowiedzieć się, jakie programy wsparcia oferuje rząd. Przez długi czas młode osoby mogły wziąć kredyt z obniżonym oprocentowaniem i wsparciem z budżetu Skarbu Państwa, znane jako Mieszkanie dla Młodych.

A gdzie szukać ofert?

Jest naprawdę dużo możliwości. Jeśli czujemy się samodzielni i nie obawiamy się oszustów, warto jest poszukać ofert bezpośrednich – bez zaangażowania pośrednika nieruchomościami. Można wtedy zaoszczędzić kilka tysięcy złotych. Oferty sprzedaży nieruchomości możemy znaleźć na wielu portalach internetowych, w gazetach bądź na słupach ogłoszeniowych. Skorzystanie z oferty biura nieruchomości wiąże się z dodatkowymi kosztami, jednak pośrednik dopełni za nas wielu formalności, przygotuje przedwstępną umowę sprzedaży i będzie służył pomocą w razie ewentualnych komplikacji. Nie ma co spieszyć się z wyborem mieszkania – pośpiech jest złym doradcą – a konsekwencje na pewno będą długotrwałe.

https://washplanner.pl/