Co martwi właścicieli domów z drewna? To, że ich dom po pewnym czasie traci wygląd i starzeje się faktura jego warstwy nawierzchniowej. Drewno zmienia kolor i na zupełnie inny niż był na początku.

Sodowanie drewna

Można temu zaradzić i zastosować bardzo prostą metodę mechanicznego czyszczenia powierzchni. Nie tylko drewno poddaje się czyszczeniu. Tą metodą jest sodowanie drewna. Soda w proszku rozpędzona do prędkości dźwięku czyści wszystkie zabrudzenia i przebarwienia. Rozpędzony proszek węglanu sodu w zetknięciu z przeszkodą eksploduje i znika.
Nie ma lepszej metody niż sodowanie. Metoda sodowania drewna i innych materiałów budowlanych sprawdza się niesamowicie celnie.

Ekologiczna renowacja

Renowacja domów przy pomocy sody jest ekologiczna. Minerał jest nieszkodliwy dla środowiska i ludzi. Po zastosowaniu sodowania jakby czas się cofnął. Każdy materiał wygląda jak nowy. Sodowanie daje lepsze efekty niż inne metody czyszczenia udarowego.

Poprzez sodowanie można odnawiać zabytki. Pomniki z brązu nabierają ładnego połysku i koloru sepii. Po czyszczeniu wyglądają jak nowe.