Ceramic Style

Dom, Wnętrze, Budownictwo

Poradnik

Zmiana z łóżka pojedynczego na podwójne. Kiedy jest czas na zmianę?

Zmiana z łóżka pojedynczego na podwójne. Kiedy jest czas na zmianę?

Szukając nowego łóżka do dziecięcego pokoju, w zdecydowanej większości przypadków za najlepszą opcję automatycznie uznaje się łóżko jednoosobowe. Zdarzają się jednak takie sytuacje, w których odpowiednim wyborem jest łóżko podwójne. Jakie są rodzaje takich mebli i w jakich okolicznościach łóżka podwójne mogą być właściwym rozwiązaniem? Właśnie na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Łóżka podwójne – rodzaje

W pierwszej kolejności wyjaśnijmy krótko, czym w ogóle jest łóżko podwójne. Mówiąc najprościej, jest to łóżko, które ma dwa niezależne od siebie miejsca do spania – tym samym umożliwia komfortowy wypoczynek dwóm osobom. Zasadniczo łóżka podwójne dla dzieci możemy podzielić na dwa rodzaje:

  • łóżka piętrowe – są one powszechnie stosowane już od wielu lat. W tym wariancie jedno łóżko umieszczone jest bezpośrednio nad drugim, a wchodzi się do niego po drabince. Największą zaletą tego rozwiązania jest oszczędność miejsca – dwa posłania zajmują bowiem powierzchnię jednego;
  • łóżka dwuosobowe wysuwane – ten typ łóżka z pozoru przypomina tradycyjne łóżko jednoosobowe. Jednak jest on wyposażony w wysuwany stelaż z materacem, który pełni funkcję drugiego, niezależnego łóżka.

Warto obejrzeć łóżka podwójne dla dzieci na stronach firmy Łóżkolandia. Zobaczysz tam, że tego typu meble mogą mieć naprawdę różny kształt i styl.

Kiedy warto postawić na łóżka podwójne dla dzieci?

W jakich sytuacjach łóżka podwójne młodzieżowe mogą być dobrym rozwiązaniem? Generalnie możemy wyróżnić kilka okoliczności, w których zakup takiego mebla będzie rozwiązaniem wskazanym. Chodzi tu przede wszystkim o sytuacje takie jak:

  • dzielenie jednego pokoju przez rodzeństwo – w mniejszym pokoju, który należy do dwójki dzieci, umieszczenie dwóch niezależnych łóżek może być niemożliwe lub niepraktyczne. W takiej sytuacji łóżko piętrowe sprawdza się doskonale,
  • pojawienie się w domu nowego dziecka – jeśli w domu pojawia się nowy maluch, warto przygotować się na sytuację, w której będzie on musiał się przenieść z łóżeczka niemowlęcego do „dorosłego”. Łóżka podwójne dla dzieci wysuwane mogą być świetną opcją w takich okolicznościach,
  • konieczność opieki nad dzieckiem – czasem konieczność kupna łóżka podwójnego może wynikać z konieczności wzmożonego opiekowania się maluchem. Jeśli rodzice często muszą spać w pobliżu dziecka, wysuwane łóżko może być dobrą opcją.

Ponadto warto pamiętać o sytuacjach, w których przyjmuje się gości z noclegiem. Łóżka podwójne wysuwane lub piętrowe przydają się do stworzenia okazjonalnego, dodatkowego miejsca do spania.

Łóżka podwójne młodzieżowe w sklepie Łóżkolandia

Niezależnie od tego, jakie łóżko chcesz kupić, pamiętaj, by zakupu dokonywać w uznanym i zaufanym sklepie. Możemy tu polecić wspomniany wcześniej sklep Łóżkolandia, który specjalizuje się w produkcji drewnianych, stylowych łóżek dziecięcych. Firma korzysta wyłącznie z naturalnych materiałów i ekologicznych farb i lakierów – jej produkty są zatem całkowicie bezpieczne dla dzieci.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij