Ceramic Style

Dom, Wnętrze, Budownictwo

Wnętrza

Po co ci to? – rzeczy które trzymasz niepotrzebnie

Po co ci to? – rzeczy które trzymasz niepotrzebnie

Utrzymanie porządku nie jest łatwe. Zwłaszcza gdy nasze mieszkanie ma niewielką przestrzeń. Ale jeśli znajdują się w nim rzeczy, rzeczywiście potrzebne sprawa staje się o wiele prostsza. Czasem trzeba się zastanowić, czy dana rzecz na pewno jest niezbędna do życia? Oto kilka przedmiotów których trzymanie po prostu nie ma sensu, a skutecznie wprowadzają chaos w domu. Twój czas jest zbyt cenny abyś marnowała go na przekładanie ich z miejsca na miejsce.

Niechciane prezenty

Z tym jest zawsze problem. Przecież ktoś nas obdarował nie ze złośliwości, ale wręcz przeciwnie. Wydał swoje pieniądze, może poświęcił czas. No ale niestety. Nie oszukujmy się, jeśli coś ci się nie podoba to tego nie przeskoczysz. W tym przypadku trzeba być bardzo taktownym. Jeśli jest to nowa rzecz, nie wyrzucaj jej od razu do śmieci. Zastanów się czy komuś się nie przyda. Może ciebie nie cieszy, ale ucieszy kogoś innego.

Przeczytane książki do których wiesz, że nie wrócisz

Następna rzecz. Wydałeś swoje pieniądze na książkę a tu klops. Nie specjalnie ci się spodobała. Co teraz zrobisz? Odstawisz na półkę i będziesz latami przekładać z miejsca na miejsce? Po co? Nie lepiej sprzedać na jakimś portalu aukcyjnym? Może uda się odzyskać połowę ceny. Albo oddać komuś kto lubi tego typu literaturę. Zawsze też można oddać książkę do biblioteki. Po co kisić i męczyć się z czymś co komuś innemu może sprawić przyjemność.

Zniszczone i zużyte przedmioty

To jest chyba najprostsze, ale czasem przyzwyczajamy się do obecności tych rzeczy i nic z nimi nie robimy. Szorstkie ręczniki, powyciągane swetry, stare magazyny. One po prostu są. Ale czas najwyższy aby to zmienić.

Przeterminowane produkty

I nie tylko tyczy się to żywności. Ale też kosmetyków czy lekarstw. Pamiętaj aby nie wyrzucać leków do śmieci ale oddawać do apteki. A już na pewno nikt nie powinien ich brać! Niestety leki i kosmetyki to rzeczy które czasem odkładamy na półkę i zapominamy. Regularne przeglądanie i sprawdzanie terminów pozwoli na bieżąco oczyszczać przestrzeń z czegoś co i tak już nie nadaje się do użytku.

Kosmetyki, które się nie sprawdziły

Niestety każdy trafił choć raz na kosmetyk który nas rozczarował, a nawet zaszkodził. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Trzeba szybko pozbyć się bubla i już. Najpierw można rozpytać się wśród znajomych czy ktoś by chciał, może inny typ skóry zareaguje lepiej niż nasza. Jeśli nie znajdzie się nikt, bardzo mi przykro ale do kosza. Jeśli zachomikujesz taki kosmetyk na przyszłość to albo zrobisz sobie krzywdę jeszcze raz, albo wyrzucisz go i tak, tylko po upłynięciu daty ważności. I po co czekać?

Za małe i za duże ubrania

Niestety takie ubrania które są za duże (rozwojowe) albo za małe (motywacyjne) tylko tworzą iluzje garderoby której tak naprawdę nie masz. Szafa się nie domyka a jak się wgłębić to nie ma co na siebie włożyć. Brzmi znajomo? Podejdź do tego na chłodno. Nie ma sensu wierzyć w zmianę rozmiaru. Twoja garderoba ma ci służyć tu i teraz a nie za dwa lata. To nie ty masz się dopasowywać do swoich ubrań.

Udostępnij