Ceramic Style

Dom, Wnętrze, Budownictwo

Ogród

Czy warto kupić glebogryzarkę?

Czy warto kupić glebogryzarkę?

Zalety glebogryzarek doceniają przede wszystkim właściciele dużych ogrodów i warzywniaków. To maszyny do uprawy ziemi, niezastąpione podczas spulchniania i wyrównywania gleby. Czy warto kupić glebogryzarkę i w jaki sposób wybrać najlepszą?

Czym jest glebogryzarka?

Glebogryzarka to jeden z najważniejszych sprzętów ogrodniczych wykorzystywany przede wszystkim przy pracach ziemnych, lecz nie tylko. Poszczególne rodzaje mogą posiadać własny napęd lub być podłączane do innych maszyn. Glebogryzarki mają za zadanie utrzymać dobre parametry gleby i przygotować podłoże pod siew lub nasadzenia. Urządzenia przekopują podłoże spulchniając je, wyrównując i napowietrzając. To znacznie bardziej wydajna opcja niż przekopywanie terenu szpadlem. Sprawdza się na obszarze, na którym poruszanie się ciągnikiem byłoby trudne lub niemożliwe. Przekopywanie terenu z użyciem glebogryzarki umożliwia też pozbycie się szkodników czy mieszanie nawozów organicznych z podłożem.

Jak wybrać glebogryzarkę do ogrodu?

Podczas wyboru modelu glebogryzarki należy uwzględnić powierzchnię ogrodu. Do większych polecane są maszyny z szerokim urządzeniem roboczym oraz mocnym silnikiem. Kupując glebogryzarkę do spulchniania gleby na grządkach i rabatach trzeba dowiedzieć się, czy dany model posiada regulowane uchwyty i wygodne dźwignie dla komfortowego manewrowania. Warto zwrócić uwagę na urządzenia ze wstecznym biegiem pozwalającym na wycofanie maszyny. Uwzględnić trzeba też moc i wydajność silnika, który powinien być łatwy do uruchomienia. Glebogryzarki z napędem spalinowym są gwarancją mobilności i gotowości do użycia w każdym momencie. Do niedużych ogrodów można wybrać glebogryzarkę elektryczną bez napędu. Przy większych lepszą opcją będzie wydajna glebogryzarka o dużej mocy silnika z napędem spalinowym i biegami w przód oraz wstecz. Warto dowiedzieć się, czy urządzenie jest wyposażone w dodatkowy sprzęt do innych prac, np. bronę pazurową, krawędziarkę lub obsypnik. Dostępne są też glebogryzarki kompatybilne z innymi urządzeniami, np. wertykulatorem, aeratorem, pługiem do orki, kultywatorem, obsypnikiem do ziemniaków czy odśnieżarka. Umożliwi to użytkowanie sprzętu praktycznie przez cały rok. Wybór odpowiedniej glebogryzarki to inwestycja na długie lata, która zdecydowanie się opłaci.

Glebogryzarki STIGA

Glebogryzarki spalinowe STIGA są niezastąpione w ogrodach o dużych powierzchniach. Cechują się one kompaktowymi wymiarami, solidną konstrukcją, mocnym silnikiem i obecnością trwałych noży kultywatora ogrodowego spalinowego. Dzięki temu wykonywanie prac w ogrodzie stanie się lekkie, łatwe i satysfakcjonujące. To urządzenia wszechstronne, zapewniające komfort użytkowania, dzięki czemu poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami. Glebogryzarki marki STIGA umożliwiają dobre przygotowanie ziemi dzięki rozbijaniu i mieszaniu grudek ziemi w potężny sposób. Dostępna jest także duża liczba akcesoriów, które pozwalają na przekształcenie ich we wszechstronne systemy orki.

Udostępnij