Budownictwo

Czy warto inwestować w dom modułowy? – wady i zalety

Czy warto inwestować w dom modułowy? – wady i zalety

Niewielkie domy modułowe o charakterystycznym wyglądzie coraz częściej wznoszące się w różnych zakątkach Polski to gratka dla fanów innowacyjnych i nieoczywistych rozwiązań

Niewielkie domy modułowe o charakterystycznym wyglądzie coraz częściej wznoszące się w różnych zakątkach Polski to gratka dla fanów innowacyjnych i nieoczywistych rozwiązań. Ponadczasowe konstrukcje drewniane, modernistyczne moduły w nowoczesnym stylu oraz loftowe domy modułowe https://loftowedomy.pl/ – możliwości co do stylistyki jest naprawdę wiele. Potencjalnych nabywców zachęca przede wszystkim specyfika budowy tego rodzaju domów oraz dostępne rozwiązania, które można w ich przypadku zastosować. Nie jest to jednak mała inwestycja, dlatego przed dokonaniem decyzji o zakupie domu modułowego warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Jakie zalety i wady posiadają domy modułowe? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Zalety domów modułowych

Jako najistotniejszą korzyść płynącą z decyzji o zakupie domu modułowego zazwyczaj wskazuje się błyskawiczne tempo jego budowy. Cała konstrukcja powstaje w zaledwie kilka tygodni, przy czym warto zaznaczyć, że w zdecydowanej większości dom powstaje w halach produkcyjnych i dopiero potem transportowany jest na wybrany przez nabywcę teren. Taki proces powstawania sprawia, że domy modułowe mogą być przewożone z miejsca na miejsce. Jeśli zatem postanowisz zmienić lokalizację, to przewiezienie domu nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.

Niewątpliwą zaletą modułów o powierzchni nieprzekraczającej 35m2 jest fakt, że w ich przypadku nie jest wymagane pozwolenie na budowę. To nie tylko oszczędza nam zbędnych formalności, ale również dodatkowo wpływa na skrócenie czasu potrzebnego na postawienie domu modułowego. Kolejną istotną kwestią jest ekologiczny charakter domów modułowych. Poprzez wykorzystanie podczas budowy sprawdzonych materiałów oraz energooszczędnych technologii wspieramy działania przyjazne środowisku.

Ile kosztuje dom modułowy? Kwestia ceny przedstawia się dużo korzystniej niż w przypadku budowy tradycyjnego domu. Stworzone w fabryce moduły są więc doskonałą alternatywą dla osób, które szukają ekonomicznych rozwiązań w zakresie budowy własnych czterech kątów.

Wady domów modułowych

Każda z tradycyjnych, jak i nieco bardziej innowacyjnych koncepcji budowy własnego domu posiada swoje zalety oraz wady. Podczas rozważania decyzji o zakupie domu modułowego warto wziąć pod uwagę pewne niedogodności, które wiążą się z budową i mieszkaniem w tego rodzaju konstrukcji. Pierwszą trudnością może być konieczność posiadania całej kwoty pieniędzy potrzebnej na zakup domu modułowego, który przed postawieniem musi zostać opłacony w całości. Nie jesteśmy również w stanie skorzystać z tańszych opcji, tak jak wygląda to w przypadku budowy tradycyjnego domu. Warto jednak wziąć pod uwagę kwestię omawianą przy okazji opisywania zalet domu modułowego – w ogólnym rozrachunku jest on zdecydowanie tańszą alternatywą w porównaniu do domu tradycyjnego.

Kolejną ważną sprawą jest niewielki metraż w przypadku domu modułowego bez pozwolenia. Powierzchnia 35m2 wydaje się być stosunkowo mała, jednak w fazie projektowania możemy łatwo wdrożyć rozwiązania, które pozwolą odpowiednio zagospodarować przestrzeń, by mieszkanie było w pełni komfortowe. Przedstawione wady mogą dla niektórych stanowić kłopot, jednak da się przezwyciężyć, dlatego wszystkim zastanawiającym się nad zakupem domu modułowego zdecydowanie polecamy to rozwiązanie!

Udostępnij