Wnętrze

Poznaj najciekawsze trendy łazienkowe na 2020 rok!

Poznaj najciekawsze trendy łazienkowe na 2020 rok!

Dzisiejsze łazienki, nawet te najmniejsze, zachwycają dopracowanym wyglądem, designerskimi rozwiązaniami i nowoczesnymi płytkami. Przestrzenie służące higienie stają się minisalonami kąpielowymi, idealnymi do relaksu. Poznaj najciekawsze trendy łazienkowe na 2020 rok!

Chcemy mieszkać pięknie. W dobrze urządzonym wnętrzu mamy lepsze samopoczucie, czujemy się na swoim miejscu i łatwiej nam odprężyć się po ciężkim dniu w szkole czy pracy. I tym razem designerzy nie zawiedli, proponując nam kilka interesujących trendów na ten sezon. Zobacz, które tendencje będą najczęściej przewijać się w modnie zaaranżowanych przestrzeniach.

Eleganckie wanny wolnostojące – klasa i komfort na co dzień

Wanny wolnostojące to trend, który rozprzestrzenia się zarówno w domach, jak i średniej wielkości mieszkaniach. Wanna, choć zajmuje więcej przestrzeni w łazience aniżeli standardowy prysznic, zapewnia też większy komfort na co dzień. Pozwala wziąć długą aromatyczną kąpiel w otoczeniu świec i olejków eterycznych, by zregenerować umysł i ciało po stresującym dniu. Popularyzacja wolnostojących wanien sprawiła, że stały się one bardziej przystępne cenowo, dzięki czemu każdy, kto remontuje lub urządza od podstaw łazienkę, może zmieścić ją w zakładanym przez siebie budżecie. W trendach są zarówno wanny o opływowych, obłych kształtach, jak też modele o prostych liniach.

Drewno w łazience – akcent, który ociepla

Jeszcze kilkanaście lat temu drewno w łazience było praktycznie nieosiągalne dla projektów wnętrzarskich z przeciętnym budżetem. Dziś, w dobie płytek i gresu świetnie imitujących naturalny surowiec, drewniane akcenty są powszechnie dostępne w sklepach budowlano-wykończeniowych. Wspaniale ocieplają przestrzeń, nadając jej pożądanej przytulności. Łamią schemat zimnych płytek i sterylnej bieli. W zależności od wielkości łazienki i wybranej aranżacji możesz zaakcentować ścianę pod prysznicem, podłogę czy przestrzeń nad umywalką pasem wykonanym z gresu do złudzenia przypominającego drewno.

Wielkoformatowe płytki – elegancja w rozmiarze maxi

Wielkoformatowe płytki, nie tylko w kształcie kwadratu, ale także coraz częściej prostokąta, to bardzo modny i elegancki wybór do współczesnej łazienki. Choć dość wymagające w ułożeniu, dają świetny efekt. Warto ułożyć je na styk, zostawiając tylko bardzo wąską fugę. Tego typu rozwiązanie ułatwia zachowanie czystości, a zarazem nadaje nowoczesny, minimalistyczny i stylowy wygląd.

Transparentna kabina prysznicowa typu walk-in

Jednolita szklana tafla, połączona elegancką czarną ramką, stanowi świetny element nowoczesnej łazienki. Brak zakamarków i zagięć sprawia, że kabinę bardzo łatwo utrzymać w czystości. Skrzydła drzwiowe ułatwiają wchodzenie do przestrzeni kąpielowej i uniemożliwiają zachlapanie wodą płytek znajdujących się poza nią. Transparentna szyba otwiera przestrzeń na ściany okalające prysznic, tworząc wrażenie łazienki większej niż jest ona w rzeczywistości. W łazienkach z kabiną walk-in warto zastosować brodzik z odpływem liniowym.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.