Każdy z nas ma swój określony gust, swoje upodobania i przyzwyczajenia i wie w jakich wnętrzach czuje się dobrze, a w jakich gorzej. Jedni lubią wnętrza tradycyjne, pełne dekoracji i bibelotów, innym podoba się styl nowoczesny i minimalistyczny.

Urządzając swój dom czy mieszkanie wiele osób przegląda magazyny wnętrzarskie i wykorzystuje gotowe rozwiązania. Także prezentowane w Internecie zdjęcia dają możliwość podpatrzenia jak można by zaaranżować własną przestrzeń.

Czasem jednak coś, co wygląda imponująco na zdjęciach, niekoniecznie sprawdzi się w naszym wnętrzu.  I właśnie wtedy zdajemy sobie sprawę, że konieczna jest pomoc architekta wnętrz.

Dobry projektant, mający wyczucie smaku i otwarty na potrzeby i gust klienta, zdecyduje jak powinno wyglądać nasze otoczenie, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. 

Podpowie, w jaki sposób kolorystyka i odpowiednie oświetlenie wpływają na nasze samopoczucie. Posiadając wyobraźnię przestrzenną, przekona nas do wprowadzenia zmian, które ułatwią nam wykonywanie codziennych czynności.

Przygotowany przez niego projekt wnętrz obejmie kilka etapów: na początku architekt przedstawi na rzutach i rysunkach koncepcję projektową w dwóch-trzech wersjach. Potem pokaże kolorowe wizualizacje obrazujące proponowane przez niego rozwiązania przestrzenne. Kolejnym etapem jest dobór materiałów wykończeniowych na podłogi i ściany, wybór armatury i ceramiki oraz elementów wyposażenia jak meble, lampy, tkaniny. Na koniec projektant przygotuje dokumentację techniczną dla wykonawców i kosztorys wszystkich zastosowanych materiałów.

Z pewnością urządzanie domu przy pomocy architekta wnętrz stanie się łatwiejsze i mniej stresujące. A dobrze zaprojektowane wnętrza dadzą nam poczucie komfortu i zadowolenia.