Płytki

Płytki z kamienia naturalnego na ścianę i podłogę

Płytki z kamienia naturalnego na ścianę i podłogę

Aranżacja wnętrz oraz zagospodarowanie przestrzeni wokół domu to bardzo wymagające zadanie. W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów materiałów wykończeniowych, dzięki czemu można urządzić mieszkanie lub ogród nowocześnie. Idealnym i zarazem bardzo trwałym materiałem są płytki z kamienia naturalnego oraz płytki imitujące kamień.

Płytki z kamienia naturalnego na ścianę

Są pomieszczenia w mieszkaniu, które narażone są na zarysowania czy obtarcia. W takim przypadku na ścianach najlepiej sprawdzą się płytki. Płytki ceramiczne lub z kamienia naturalnego są bardzo wytrzymałe, łatwe do utrzymania w czystości i odporne na zarysowania.

Płytki bardzo dobrze sprawdzą się w przedpokoju, kuchni, a nawet w salonie. Wybierając płytki imitujące kamień, można stworzyć niepowtarzalny klimat w salonie urządzonym w stylu industrialnym lub nowoczesnym. W sklepach można znaleźć płytki w różnym kształcie oraz o różnej wielkości. Aby pomieszczenie wyglądało jeszcze lepiej, część ściany można wyłożyć płytkami, a pozostałą część pomalować. Dzięki temu można stworzyć piękne kompozycje, które dodadzą stylu każdemu wnętrzu.

Płytki kamienne na podłogę

Podłoga musi być solidna i wytrzymała – nie ważne czy znajduje się w mieszkaniu, na tarasie czy w ogrodzie. Oczywiście na zewnątrz stosuje się płytki przeznaczone do stosowania poza pomieszczeniami zamkniętymi. Takie płytki są odporne na warunki atmosferyczne, wysokie i niskie temperatury.

Płytki kamienne świetnie sprawdzą się w ogrodzie, na balkonie oraz w domu. Pięknie będą się prezentować w przedpokoju, kuchni, łazience i salonie. Dodatkową zaletą płytek kamiennych jest ich trwałość i łatwość czyszczenia. Wystarczy zmiotka i mop, aby utrzymać czystość w domu. Nie wolno pominąć faktu, iż płytki pięknie wyglądają i wytrzymają wiele lat. Są także doskonałym materiałem, który nadaje się do położenia do ogrzewania podłogowego. Wiele osób może stwierdzić, że płytki w salonie ochłodzą atmosferę. Nic bardziej mylnego. Wystarczy na środku położyć mały dywan i klimat zmienia się od razu.

Jak wybrać płytki z kamienia naturalnego?

Przede wszystkim wybierając płytki należy zwrócić uwagę z jakiego materiału zostały one wykonane. Najczęściej spotyka się płytki z marmuru, granitu lub trawertyny. Istotną kwestią podczas wyboru płytek jest porowatość. Co to oznacza? Porowatość określa odporność płytki na wnikanie wilgoci i zabrudzeń. Materiałem, którego nie trzeba impregnować jest granit. Marmur i trawertyn powinny być regularnie poddawane pielęgnacji.

Wybierając płytki na podłogę, warto wybrać takie, które nie będą zbytnio wypolerowane, gdyż będą za śliskie. Taki materiał lepiej sprawdzi się na ścianie. Oczywiście podczas zakupu należy zwrócić uwagę na kształt i rozmiar płytek. Na podłogę najlepsze są płytki, które mają regularne kształty – prostokątne lub kwadratowe. Nieregularne kształty najlepiej nadają się na ściany. Bardzo dobrze wyglądają także jako płytki elewacyjne. Do domu wystarczy wybrać płytki o grubości do 1 cm.

Udostępnij