Wnętrze

Urządzamy pokój dziecięcy w odcieniach bieli – najlepsze drewniane szafy dla dzieci

Urządzamy pokój dziecięcy w odcieniach bieli – najlepsze drewniane szafy dla dzieci

Pokój dziecięcy potrafi być niemałym wyzwaniem przy jego urządzaniu. Przede wszystkim musi być to przestrzeń komfortowa dla jego głównego użytkownika. Jak wiadomo, maluchy zazwyczaj są dalekie od minimalizmu, dlatego odpowiednia aranżacja pozwoli funkcjonalnie wykorzystać każdy metr kwadratowy i zapanować nad nieporządkiem. Utrzymane w odcieniach bieli drewniane szafy dla dzieci, szafki, półki czy biurka nie tylko pomieszczą w sobie niezbędne dziecięce akcesoria, ale i sprawią, że pokój będzie prezentować się stylowo.

Dziecięcy pokój w odcieniach bieli

Wbrew powszechnemu przekonaniu, wcale nie jest dobrze gdy pokój dziecięcy tonie w krzykliwych, intensywnych barwach. Warto zasięgnąć nieco informacji o psychologii kolorów. Otóż kolory mają na nas wpływ. Jasne, stonowane barwy uspokajają, czerwień czy intensywny pomarańczowy działają pobudzająco, ale na dłuższą metę mogą być drażniące. Jako, że dziecięcy pokój to miejsce nie tylko do energicznych zabaw, ale i do nauki jak również do relaksu warto postawić na kolory stonowane, uniwersalne, a barwne akcenty, wizerunki postaci z ulubionych bajek etc. niech stanowią tylko dodatek.

Doskonale prezentują się meble w kolorze białym. Ich głównym atutem jest uniwersalność. Dopasują się one do każdego koloru ścian. W pokoju mieszka rodzeństwo: dziewczynka i chłopiec? Białe meble dzięki swojej neutralności będą strzałem w 10! Co więcej, jeżeli postawicie na naprawdę dobrej jakości drewniane szafy dla dzieci i inne meble wykonane z tego materiału, nie będzie konieczności wymiany ich na „poważniejsze” wraz ze wzrostem dziecka. Będą się pięknie prezentować w pokoju maluszka, jak i starszego dziecka. Może więc być to zakup na długie lata. Oblicze pokoju na przestrzeni czasu można zmieniać bawiąc się dodatkami czy kolorami ścian czy motywem tapet, a meble pozostaną te same.

pokój dziecka

Wybieramy drewniane szafy dla dzieci

Decydując się na szafę do pokoju dziecka, warto kierować się nie tylko miłą dla oka aparycją, ale i gabarytami oraz funkcjonalnością. Maluchy mają wszak zazwyczaj sporo rzeczy, a nieustannie zasypywane są nowymi od cioć i wujków. Szafa z odpowiednio przemyślanym wnętrzem pomoże to wszystko przechować w należytym porządku. Warto, aby szafa zawierała miejsce na wieszaki oraz półki do układania rzeczy których nie można powiesić. Niektóre modele są również wzbogacone o praktyczne szuflady, w których można przechować np. rzeczy na konkretną porę roku, z których na razie się nie korzysta, lub odzież dla której maluch musi jeszcze podrosnąć. Przestrzeń na górze szafy, można wykorzystać do przechowywania zabawek – wystarczy zaopatrzyć się w pojemne, dekoracyjne pudła.

Białe meble w dziecięcym pokoju – jak je pielęgnować?

Niektórym pomysł umeblowania dziecięcego pokoju białymi meblami może wydawać się szalony. Tymczasem, dobrej jakości drewniane meble woskowane na biało, wcale nie są wymagające w pielęgnacji. Ewentualne zabrudzenia czy ślady palców należy usuwać przy pomocy suchej, miękkiej ściereczki. Warto pamiętać o tym, aby takich mebli nie ustawiać bezpośrednio w pobliżu źródła ciepła, wilgoci czy w miejscu bezpośrednio nasłonecznionym, ponieważ drewno jako materiał naturalny źle reaguje na te czynniki.

Udostępnij