Można powiedzieć po prostu, by kupować asortyment od sprawdzonych dostawców, którzy są w stanie zagwarantować najwyższą jakość i atrakcyjne ceny. Czy to jest jednak tak proste, jak może się wydawać? W praktyce oczywiście okazuje się, że nie. Jak zatem wybrać tani i dobry ekogroszek, by gwarantował on maksymalną efektywność i zadowolenie w sezonie grzewczym? Spieszymy z odpowiedziami na najczęściej pojawiające się pytania, by nikt już nie musiał przejmować się kiepskiej jakości surowcem.

Co znajdziesz w dalszej części materiału? Otóż opowiemy sobie o tym, jakie specyfikacje powinien posiadać ekogroszek, by był on satysfakcjonujący. Zajmiemy się również kwestią sprzedawców, którzy często oferują swój produkt po zawyżonych cenach, reklamując go jako sprawdzony i wysokojakościowy produkt. Niestety, w rzeczywistości okazuje się, że znaleźć tani i dobry ekogroszek nie jest wcale tak łatwo, jak może się nam wydawać.

Specyfikacja ekogroszku

Czym powinien charakteryzować się tani i dobry ekogroszek? Otóż najważniejszym parametrem jest oczywiście jego kaloryczność. Przekłada się ona nie tylko na długość spalania, ale również maksymalną efektywność. Pamiętaj jednak, że asortyment z serii premium powinien oferować maksymalną wartość opałową na poziomie większej lub równej 27 jednostek, poniżej 10% popiołu, wielką wilgoć i bardzo mały procent siarki. Jeśli nie możesz otrzymać takich informacji o produkcie, zastanów się nad zakupem.

Podane ceny

Sprawdzaj uważnie, czy ceny podawane są za jeden worek. Jeśli chcesz się upewnić, że tani i dobry ekogroszek naprawdę zapewnia atrakcyjne koszty zakupu, zweryfikuj również wagę worka. Dlaczego? Ponieważ standardowo posiadają one 25 kg paliwa. Jeśli jakiś dostawca podaje cenę za worek i w niewielkim nawiasie jest napisane, że posiada on 20 kg, może okazać się, że zapłacisz jak za tonę, a zgodnie z ofertą dotrze do Ciebie jedynie 800 kg. Rzetelni sprzedawcy jednak nie pozwolą sobie na takie machlojki i uczciwie będą podawać ceny za tonę.

Dostawa i realizacja zamówienia

W pierwszej kolejności sprawdź firmy, które na pewno oferują dostawę zamówionego ekogroszku w Twojej okolicy. Coraz więcej na rynku jest sprzedawców paliwa, które zapewniają nie tylko tani i dobry ekogroszek, ale również dostarczają go do klientów na terenie całej Polski – czasem nawet za darmo. Trzeba przyznać, że to bardzo atrakcyjna oferta, ponieważ nie każdy ma czas, chęci i przede wszystkim możliwości, by poradzić sobie bez problemu z paletą (lub kilkoma) opału.