Wnętrze

Praktyczna kabina prysznicowa

Praktyczna kabina prysznicowa

Urządzając łazienkę, zawsze stajemy przed wyborem: wanna czy kabina prysznicowa? Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych upodobań oraz rozmiarów pomieszczenia, jednak kabiny prysznicowe to coraz częściej wybierane rozwiązanie, nie tylko ze względu na oszczędność miejsca, ale też świadomość konieczności wdrożenia ekologicznego stylu życia.

Zalety kabiny prysznicowej w łazience

Różnorodność modeli kabin prysznicowych oferowanych przez sklep remontowo-budowlany Bricoman (tutaj bez hydromasażu: https://www.bricoman.pl/artykuly-sanitarne/kabiny-prysznicowe/kabina-bez-hydromasazu) powoduje, że kabiny prysznicowe można dobrać tutaj nawet do najmniejszej łazienki. Urządzenie tego pomieszczenia, z którego korzystamy codziennie, najczęściej w pośpiechu musi być nie tylko estetyczne, ale też funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu. Kabiny prysznicowe mają różne kształty, od prostokątnych do półokrągłych, i rozmiary, co powoduje, że sprawdzą się nawet na bardzie niewielkiej przestrzeni, z jaką najczęściej mamy do czynienia w blokach. Wygodną kabinę prysznicową ustawimy bowiem już na 0,8 m2 powierzchni.

Dodatkowym atutem zakupu kabiny prysznicowej jest niższe zużycie wody. Na relaksującą kąpiel w wannie o średniej wielkości zużywamy jej aż 150 litrów, podczas gdy szybki prysznic to ok. 15 litrów na minutę. W dobie coraz bardziej świadomego życia, które w mniejszym stopniu naraża nasze środowisko naturalne na zniszczenie, prysznic jest najbardziej ekologicznym rozwiązaniem. Ponadto prysznic mniej wysusza skórę, jest bardziej higieniczny niż dłuższe kąpiele i wygodniejszy dla osób starszych czy z ograniczeniami ruchowymi, z trudem wchodzących do głębokiej wanny.

Dodatkowe wyposażenie kabiny prysznicowej

Wybór kabiny prysznicowej do łazienki nie oznacza rezygnację z relaksującego czasu spędzanego w kąpieli. Kabina prysznicowa z hydromasażem czy dodatkową funkcją łaźni parowej pozwoli nam w pełni korzystać z dobrodziejstw nawilżania wodą dla naszej skóry. Kabina może być też w efektowny sposób dopasowana do reszty aranżacji łazienki. Obudowy przezroczyste, wzorzyste czy barwione będą ciekawym elementem przyciągającym uwagę.

Kabina prysznicowa jest przede wszystkim wygodnym rozwiązaniem dla osób młodych aktywnych, potrzebujących szybkiego orzeźwienia po męczącym dniu czy porannym treningu. Sprawdzi się jednak także w domu i mieszkaniu, gdzie mieszkają osoby starsze – można w niej bowiem zamontować szereg udogodnień, jak siedziska i poręcze do przytrzymania. Dla rodzin z małymi dziećmi polecamy natomiast kabiny prysznicowe z odpowiednio głębokim brodzikiem, który umożliwi maluchom radosne zabawy w wodzie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.