Poradniki

Piękniejszy taras na wiosnę – jak go udoskonalić?

Piękniejszy taras na wiosnę – jak go udoskonalić?

Taras to miejsce, które możemy zaaranżować na wiele bardzo zróżnicowanych sposobów, zależnie od tego, co planujemy na nim robić. Wraz z nadchodzącą wiosną i coraz cieplejszymi dniami warto zastanowić się nad tym, jak odświeżyć i pobudzić do życia naszą własną przestrzeń. Co możemy zrobić, aby taras stał się ładny i aby przyjemnie spędzało się w nim czas? Na co zwrócić uwagę i jakie środki warto zastosować?

1. Kwiaty i rośliny na taras

2. Ochrona przed nadmiernym słońcem

3. Meble ogrodowe do tarasu – jakie warto rozważyć?

Kwiaty i rośliny na taras

W ciepłe dni wielu z nas lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, szczególnie jeżeli mamy do dyspozycji taras o nieco większej powierzchni. Odrobinę ruchu, jak i efektowny wygląd dostępnej przestrzeni możemy łatwo osiągnąć dzięki zakupie kwiatów. Na balkony szczególnie popularne są bratki, ponieważ występują w wielu różnych kombinacjach kolorystycznych, jednak dla dużego tarasu możemy zdecydować się również na inne gatunki. W przypadku, gdy mamy do dyspozycji sporo miejsca, można również rozważyć cedry lub inne drobne rośliny iglaste, zdolne do pozostania w doniczce. Jeżeli lubisz zieleń dookoła, zadbaj o swój taras właśnie poprzez przekształcenie go w miniaturowy, uroczy ogród.

Ochrona przed nadmiernym słońcem

O ile samo przebywanie na tarasie i opalanie w ciepłe dni jest bardzo kuszącą wizją, o tyle powinniśmy zadbać również o odrobinę cienia. Nadmierna ilość słońca nie jest dla nas zdrowa, a jeżeli planujemy hodować rośliny na naszym tarasie. W sytuacji, gdy mieszkanie ponad nami lub dach domu nie zapewniają cienia, warto postarać się o niego samodzielnie. Pomoże nam w tym markiza na taras, która z jednej strony dostarczy upragnionego cienia, a z drugiej pozwoli go bezproblemowo dozować. Podobną instalację możemy zamontować do krokwi dachowej, ściany lub do sufitu, dzięki czemu jej użycie jest możliwe praktycznie wszędzie.

Meble ogrodowe do tarasu – jakie warto rozważyć?

Poza roślinami i zacienionym fragmentem, na tarasie warto również rozstawić meble ogrodowe. W końcu jeżeli planujemy spędzać na powietrzu więcej czasu, dobrze będzie gdzieś usiąść czy zjeść posiłek przy stole. Ze względu na ograniczenia związane z nośnością tarasu, warto wybrać sprzęty lekkie, ale na tyle wytrzymałe, aby nie przewrócił ich wiatr. Warto rozważyć meble wiklinowe lub drewniane, ponieważ z jednej strony nie są zbyt ciężkie, a z drugiej bez problemu znajdziemy eleganckie wzory, które będą pasować do zaaranżowanej przez nas przestrzeni.

Udostępnij