mini walce budowlane

Planując budowę drogi dojazdowej lub budynku warto pamiętać, że oprócz niezbędnych dokumentów i pozwoleń wymagane są materiały, ale i specjalistyczny sprzęt. Nadrzędną wartością takich prac powinno zawsze zostać gwarancja bezpieczeństwa pracowników, a kolejno po niej wysoka jakość świadczonych usług.

Sprzęty budowlane

Na rynku budowlanym dostępnych jest wiele profesjonalnych sprzętów i maszyn budowlanych. Walce, w tym małe walce, należą do najważniejszych. Głównych ich zadaniem jest zagęszczenie gruntu lub masy nawierzchniową pod dalsze prace. Duże firmy budowlane powinny w zakresie swoich usług oferować te, wykonywane za pomocą tego pojazdu. Jednak brak wyżej wymienionego, nie powinien uniemożliwiać profesjonalnej pracy nawet drobnym rodzinnym firmom czy zakładom rozpoczynającym działalność w tej dziedzinie. Co wiec zrobić, gdy kapitał początkowy biznesu budowlanego nie pozwala na inwestycję w tego rodzaju sprzęt? Rozwiązanie wydaje się być oczywiste – na rynku istnieje wiele firm, które umożliwiają wypożyczenie, między innymi walców, kolejnym podmiotom. Możliwości są szerokie i z pewnością istnieje opcja dostosowania wypożyczenia na warunkach korzystnych dla klienta.

Dlaczego warto?

Wśród zalet maszyn, jakimi są walce są między innymi: obracany i przesuwny fotel operatora; regulowana kierownica, łatwy dostęp do instalacji spryskiwaczy, przeszklona kabina operatora nie ograniczająca zasięgu widzenia czy przejrzyście rozplanowana deska rozdzielcza. Dodatkową zaletą mogą być również dwie niezależne pompy do trakcji i wibracji, zapewniające pracę na wysokim poziomie. Obecnie na rynku istnieje wiele rozwiązań technologicznych, które umożliwiają jak najlepsze dopasowanie maszyny do danego podłoża pracy.

Dodatkowo coraz więcej nowoczesnych urządzeń wyposażonych jest w bezstopniową regulację siły co automatycznie powoduje, że walec pracuje przy ustawieniu maksymalnie możliwej trakcji na osi i bębnie. To z kolei umożliwia automatyczne funkcjonowanie systemy, a ingerencja operatora nie jest potrzebna. To ostatnie jest niezwykle przydatne przy budowie nasypów i skarp, gdy niezbędne jest pokonywanie wzniesień i nierówności przez sprzęt. Dla lepszej przyczepności na zboczach może być zastosowany również układ antypoślizgowy .

Kolejno wyróżnia się walce specjalnie dostosowane na przykład do zagęszczania na średnią i dużą skalę sypkich i półsypkich gruntów czy wersje wersje z oponami gumowymi pozwalające zastosować je w wielu warunkach terenowych, np. na podwórzach, drogach dojazdowych, ulicach osiedlowych, parkingach, drogach, autostradach czy lotniskach. Istnieją na rynku walce wyposażone w bezstopniową regulację siły, co automatycznie powoduje, że pojazd pracuje przy ustawieniu maksymalnie możliwej trakcji na osi i bębnie.

Podsumowując, walce same w sobie mają naprawdę szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach z branży budowlanej. Jeśli jednak nie jest wymagany czy potrzebny duży sprzęt budowlany, warto pod uwagę wziąć wynajem walców, a tutaj rewelacyjnie sprawdzają się mini walce drogowe. Ich zastosowanie nie ogranicza się jednak wyłącznie do utwardzania gruntu przeznaczonego na budowę infrastruktury – jest on niezwykle przydatnym pojazdem, gdy chcemy przygotować podłoże również pod budowę domu, lub inne działania budowlane.