PoradnikiWnętrze

Klimatyzator z funkcją grzania – czy warto?

Klimatyzator z funkcją grzania – czy warto?

Wiele osób kojarzy klimatyzację z przyjemnym powiewem chłodu, który przynosi ukojenie podczas upalnych dni, kiedy to do pomieszczeń wdziera się gorące powietrze. Okazuje się, że możliwe jest także grzanie klimatyzacją podczas chłodnych dni. W wielu krajach klimatyzator z funkcją grzania jest powszechnym elementem wyposażenia każdego pomieszczenia. Na rynku dostępne są modele zapewniające chłodzenie, grzanie, osuszanie, oczyszczanie. Jak widać, urządzenia te mogą być wielofunkcyjne, dlatego warto się nimi zainteresować. Elektryczne ogrzewanie klimatyzatorem nie musi być drogie, można wręcz liczyć na energooszczędność, co czyni to rozwiązanie jeszcze bardziej korzystnym.

Poznaj zalety ogrzewania domu klimatyzacją

Bez wątpienia klimatyzacja Kraków jest wybawieniem podczas upalnych dni, ale może okazać się przydatna także w okresach przejściowych, jeśli zostanie wyposażony w funkcję grzania. Zyskujemy w ten sposób urządzenie o wielu zastosowaniach, z którego można korzystać niemalże przez cały rok. Pojawia się jednak pytanie, czy ma to sens i co z opłacalnością? Trzeba pamiętać o tym, że klimatyzacja potrzebuje do działania źródła zasilania, czyli mówimy tutaj o ogrzewaniu elektrycznym, które niekoniecznie należy do tanich. Najczęściej nie używa się klimatyzacji jako głównego źródła ciepła, ale jego uzupełnienie, gdy chcemy po prostu dogrzać pomieszczenie, podnosząc komfort cieplny. W przypadku sięgania po nowoczesne rozwiązania technologiczne z pewnością nie trzeba martwić się o nadwyrężenie budżetu, co wynika z energooszczędności.

Zaletą klimatyzatorów z funkcją grzania jest z pewnością brak uciążliwych hałasów. Do tego można liczyć na szybkie uruchamianie się, prostą i intuicyjną obsługę. Sprowadza się ona do ustawienia preferowanych ustawień, które w każdej chwili można zmienić. Wiele modeli pozwala na zdalne sterowanie, nawet z poziomu aplikacji mobilnej zainstalowanej na smartfonie. Pobierane z pomieszczenia powietrze jest ogrzewane, po czym ponownie wypuszczane, przyjemnie ciepłe. Warto od razu zaznaczyć, że ogrzewanie klimatyzacją jest o wiele bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż użytkowanie klasycznego ogrzewania elektrycznego. Mówimy tutaj o zredukowaniu kosztów o co najmniej 60 do 80%. Duży wpływ na całkowity koszt ogrzewania klimatyzatorem ma poziom wybranej temperatury, do której urządzenie ma ogrzewać pomieszczenie. Nie bez znaczenia jest także usytuowanie budynku.

Co jeszcze przemawia za wyborem klimatyzatora z funkcją grzania?

Już w przeciągu kilkunastu minut można cieszyć się optymalną temperaturą we wszystkich wnętrzach – dokładnie taką, jaką ustawiliśmy. Użytkownik może ustawić w każdym pomieszczeniu inną temperaturę i zaprogramować urządzenie w taki sposób, aby włączało i wyłączało się w konkretnych godzinach. Można wobec tego wrócić do ciepłego domu po pracy, bez czekania na nagrzanie się pomieszczeń. Jeśli ktoś decyzje się na ogrzewanie elektryczne, które jest jednym z najwygodniejszych, to warto wybrać właśnie klimatyzator z funkcją grania. Nie trzeba martwić się żadną emisją spalin, ale można cieszyć się czystym powietrzem. Wystarczy mieć pod ręką pilota, aby w dowolnym momencie ustawić optymalną temperaturę – bez brudzenia się bez i wysiłku. Praca klimatyzatora jest stała i wydajna nawet przy skrajnych temperaturach.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.