Wnętrze

Baterie umywalkowe oszczędzające wodę

Baterie umywalkowe oszczędzające wodę

Koszty utrzymania domu bądź mieszkania rosną w ostatnich miesiącach bardzo dynamicznie. Z tego powodu, wielu z nas szuka oszczędności w codziennych czynnościach. Wiedzą o tym producenci armatury, którzy swoimi produktami ułatwiają nam oszczędzanie wody. Baterie umywalkowe oszczędzające wodę są dostępne na rynku w kilku wariantach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętajmy, że oszczędzając wodę dbamy nie tylko o nasze fundusze, ale również o środowisko naturalne.

Baterie z termostatem

Baterie z termostatem to rozwiązanie służące nie tylko oszczędności, ale również naszemu komfortowi. Ta technologia pozwala zaoszczędzić nawet powyżej 40% wody. Wynika to m.in. z braku konieczności spuszczania dużej ilości zimnej wody przed kąpielą. Większość baterii termostatycznych dostępnych na rynku posiada zabezpieczenie przed przypadkowym ustawieniem temperatury wody powyżej określonej przez producenta temperatury. Baterie z termostatem mogą występować w formie jedno- bądź dwuuchwytowej.

Baterie z perlatorem

Bateria z perlatorem służy napowietrzaniu wody. Tego typu urządzenia posiadają specjalne sito, zmniejszające zużycie wody. Perlator znajduje się na końcu wylewki i składa się z metalowego pierścienia oraz płaskiego wsadu – wspomnianego sitka. W taki sposób na wodę wywierane jest podciśnienie, a zasysane powietrze miesza się z nią. Bateria z perlatorem (lub inaczej – aeratorem) może generować oszczędności na poziomie nawet 50-60%. Na rynku występują perlatory metalowe, plastikowe i silikonowe.

Baterie z czujnikiem ruchu

Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań są baterie z czujnikiem ruchu. Można je spotkać nie tylko w galeriach handlowych i restauracjach, ale również coraz częściej w domach. Sercem takiego rozwiązania jest czujnik na podczerwień, który uruchamia strumień wody po dostrzeżeniu rąk w obrębie ujścia wody. Proces ten może się odbywać natychmiastowo bądź z celowym opóźnieniem. Co więcej, technologia ta pozwala na zaprogramowanie siły i temperatury strumienia wody. Dodatkowymi zaletami baterii sensorycznych są kompaktowość i łatwość obsługi dla osób niepełnosprawnych bądź dzieci.

Baterie z sygnalizatorem

Ciekawym rozwiązaniem są baterie z sygnalizatorem. Sygnalizator może występować w formie LED lub sygnału dźwiękowego. Jaka jest jego rola? Otóż sygnalizator informuje nas o zbyt dużym zużyciu wody dla danej czynności (np. dla mycia rąk). Dzięki temu mamy pewność, że nie wykorzystamy więcej wody niż to potrzebne. Oczywiście możemy ignorować sygnały wysyłane przez baterię, jednak w wielu przypadkach działają one jako zachęta do „wyrobienia się” w czasie bez nadmiernego zużycia wody.

Baterie z dedykowanym przyciskiem

Na rynku są dostępne również baterie z dodatkowym przyciskiem. Po jego naciśnięciu, strumień wody jest uruchamiany na określony czas, a następnie zawór jest zamykany. Ponowne korzystanie z wody wymaga wciśnięcia przycisku jeszcze raz. Dużą zaletą tego typu rozwiązań jest brak konieczności doprowadzania zasilania elektrycznego do baterii.

Baterie oszczędzające wodę – podsumowanie 

Jak widać, dostępny jest obecnie szeroki wybór baterii, które pomogą nam w oszczędzaniu wody. Każdy z nas bez problemu znajdzie model, który będzie pasował do naszych łazienek lub kuchni nie tylko wizualnie, ale będzie posiadał także funkcje, które najbardziej wpisują się w nasze potrzeby i oczekiwania. 

Bogaty wybór nowoczesnych rozwiązań, w tym baterie łazienkowe i kuchenne oszczędzające wodę, znajdą Państwo w ofercie sklepu internetowego SWATT.PL

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.