Ceramic Style

Dom, Wnętrze, Budownictwo

Ogród

Alternatywa dla grilla – paleniska ogrodowe

Alternatywa dla grilla – paleniska ogrodowe

Widzisz kawałek ziemi, piękną trawę, kwiaty, być może krzewy ozdobne, i co czujesz? Spokój, pewnie czujesz się zrelaksowany? Błogość to kolejny level kontaktu z naturą. Czas spędzony z rodziną w ogrodzie, to pierwszy krok do zadowolenia, radości i uśmiechu na twarzy. 

Ogień – to właśnie jego obecność, daje poczucie ciepła, odprężenia. Na każdym etapie ewolucji, człowiek dąży do obecności światła – zarówno w rozumieniu globalnym, jak i we własnym zakątku na planecie Ziemia. 

A, gdyby tak, połączyć dwie najważniejsze cechy ognia, w jednym produkcie? Pierwszą jest jasność w mroku, a druga to wykorzystanie do przygotowywania jedzenia. Czyż, to nie idealne połączenie? A jakby dorzucić jeszcze do pakietu niebanalny design? Byłoby fantastycznie!

Paleniska ogrodowe – stylowy dodatek do ogrodu

Tytuł artykułu zobowiązuje, więc postanowiliśmy poszukać alternatywy dla metalowego grilla, który możesz kupić, już za kilkadziesiąt złotych. Bardzo często, są to produkty słabej jakości. Niekiedy nie wytrzymują napiętego grafiku majowych weekendów. Z resztą, metalowy twór pomalowany czarna farbą, nie wygląda estetycznie. 

Chcemy zaproponować Ci produkt, który będzie trwały, stylowy i praktyczny. Paleniska ogrodowe – bo o nich mowa – to ciekawa propozycja do ogrodu.

Dobrej jakości paleniska wykonane są z wysokiej jakości stali, która pozwoli Ci na cieszenie się gorącymi płomieniami, przez wiele lat. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które uatrakcyjnią wizerunek Twojego ogrodu. 

Grill lub miejsce na odpoczynek i relaks

W przypadku zwykłego grilla, możesz zapomnieć o cieszeniu się widokiem ognia – czar prysł, nie będzie efektu wow. Palenisko ogrodowe, to już inna bajka. Głównym jego  elementem jest głęboka misa wykonana ze stali. Ma to ogromną zaletę – zapewnia bezpieczeństwo podczas palenia. W pobliżu paleniska, możesz postawić ławeczkę i kiedy tylko zechcesz, rozkoszować się widokiem ognia. Wbrew pozorom, udowodniono, że widok ognia działa odprężająco. Dobre wino i chwila ciszy, to idealni kompani przydomowego paleniska. Dobra książka, również brzmi zachęcająco lub wieczór z ukochaną osobą u boku. 

Oprócz efektu odprężenia, możesz liczyć na letniego grilla. Wystarczy, że dokupisz kilka akcesoriów – niektóre elementy dostępne są w zestawie z paleniskiem.

Majówka będzie jeszcze bardziej ciekawa, gdy zaproponujesz swoim gościom posiadówkę, przy stylowej wersji grilla, a takie na pewno znajdziesz w sklepie Edinos. 

Palenisko ogrodowe w oryginalnej odsłonie

Bez wątpienia, paleniska znajdujące się w ofertach sklepów,  przykuwają uwagę. Niektóre z nich są ozdobione artystyczną mozaiką, inne przybierają formę stołu. Dzięki nim, możesz nadać swojemu ogrodowi oryginalności. Są też niezastąpionym elementem kącika relaksu. 

Paleniska ogrodowe możesz też postawić na tarasie. W towarzystwie mebli tarasowych i roślinności doniczkowej, wprowadzi domowników w nostalgiczny nastrój, a na gościach zrobi bardzo dobre wrażenie – psssssst, będą chcieli bywać u ciebie częściej:-)

Okres pandemii dał nam do zrozumienia, że potrzebujemy odpoczynku – miejsca, gdzie pozbędziemy się nadmiaru stresu. Okazało się, że ludzie zaczęli szukać domów na prowincjach, aby czuć się swobodnie, nawet w okresie kwarantanny. Czyli statystycznie, ogrodów jest coraz więcej. Palenisko ogrodowe, to absolutny must have. 

Podsumowanie – zalety paleniska ogrodowego

  • Wysoka jakość wykonania
  • Oryginalny design
  • Nietuzinkowy element wystroju ogrodu
  • Przykuwa uwagę
  • Miejsce na grilla
  • Element strefy relaksu
  • Majówka bez paleniska, nie liczy się 🙂

Dla wiernych czytelników portalu przygotowaliśmy specjalny kod rabatowy za zakupy w sklepie http://www.edinos.pl/ o wartości 50 zł : edinos50 – Po wpisaniu kodu na stronie: https://www.edinos.pl/rabat kwota zakupów zostanie automatycznie pomniejszona o 50 zł . Bon jest ważny dl pierwszych 20 osób. 

Udostępnij