Płytki

Płytki paradyż w łazience – jak je wybrać?

Płytki paradyż w łazience – jak je wybrać?

Remontowanie łazienki to ogromne przedsięwzięcie nie tylko pod względem finansowym, lecz również logistycznym. Nic więc dziwnego, że każdy przedsiębiorca chce, aby raz zrobiony remont był wykonany bardzo dobrze i nie wymagał żadnych większych poprawek. Kluczowe w tym wypadku jest to, jakie się w łazience zastosuje płytki paradyż. Czym się one powinny charakteryzować?

Dlaczego właśnie płytki paradyż?

Zanim jednak przejdzie się do tego, jakie konkretnie płytki do łazienki warto zastosować, w pierwszej kolejności trzeba się dowiedzieć, dlaczego to właśnie płytki paradyż powinny być zastosowane, a nie modele innych, również znanych na rynku marek.
Jak się okazuje, płytki paradyż cechują się naprawdę rewelacyjnymi dla klienta cechami. Przede wszystkim oferowane są one w ogromnej ilości wariantów wielkości, kształtów, a także kolorów i faktur. Pozwala to w bardzo precyzyjny sposób dobrać to, czego się potrzebuje i oczekuje od posiadanej łazienki. Po drugie, płytki tej firmy to naprawdę rewelacyjna jakość, dzięki czemu prezentują się one rewelacyjnie, a co równie ważne, są odporne na zniszczenia, odbarwienia czy też działanie np. światła słonecznego. Na sam koniec warto jeszcze wspomnieć, że pomimo tych wszystkich ważnych zalet, płytki paradyż nadal są oferowane w bardzo dobrej i atrakcyjnej cenie, więc nie spowodują drastycznego podniesienia kosztu remontu łazienki, a zapewnią zdecydowanie najlepsze właściwości.

Jaka wielkość i kształt płytek?

Podstawową sprawą, o której trzeba się dowiedzieć, gdy chce się wybrać dobre płytki ceramiczne do łazienki, to jaka powinna być ich wielkość oraz kształt. Rodzaj płytek jest szczególnie ważny w przypadku małych łazienek, ponieważ to właśnie tam odgrywają one kluczową dla wizualnej strony łazienki rolę.
Na co więc warto się zdecydować? Paradoksalnie najlepszym wyborem do małej łazienki będą duże kafle o prostokątnym kształcie. Spowodują one, że łazienka wyraźnie powiększy się w wizualny sposób, co z pewnością docenią wszyscy mieszkańcy danego mieszkania lub domu.
Oczywiście, jeśli posiada się łazienkę o większej niż standardowej powierzchni, to w tym wypadku wybór możliwości znacznie wzrasta, co pozwala stosować zupełnie inne rozwiązania.

Jaki kolor płytek?

Kolejną bardzo ważną sprawą podczas wybierania płytek do łazienki jest to, w jakiej kolorystyce mają być one utrzymane. Jak się okazuje, jest to kwestia stosunkowo prosta, ponieważ w przypadku małych łazienek jedynym słusznym wyborem będą kafelki w jasnych barwach. Będą one odbijać zdecydowanie więcej światła niż modele ciemniejsze, co spowoduje, że łazienka stanie się przestronniejsza i przyjemniejsza.
Oczywiście w przypadku dużej łazienki nie ma potrzeby trzymania się zasady jasnych kafli, więc spokojnie można sięgnąć nawet po te ciemniejsze. Mimo jednak wszystko zaleca się używanie modeli jasnych, ponieważ lepiej pasują one do charakterystyki łazienki i sposobu jej wykorzystywania. Są one po prostu spokojniejsze i bardziej stonowane.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.