Budownictwo

Najpopularniejsze projekty domów 2022

Najpopularniejsze projekty domów 2022

Plany architektoniczne domów małych i tanich to rozwiązanie cieszące się olbrzymią popularnością wśród współczesnych inwestorów. Przystępne cenowo podczas realizacji i późniejszego utrzymania, są komfortowe i funkcjonalne zarówno dla mniejszej, jak i większej rodziny. Które projekty domów odnotowują największe zainteresowanie wśród osób planujących budowę?

Miarodajny – wariant IX

Miarodajny – wariant IX to przytulny, 42-metrowy dom parterowy z możliwością adaptacji poddasza. Na dolnej kondygnacji zobaczymy salon otwarty na kuchnię z wydzieloną sypialnią oraz łazienkę i kotłownię, które zaspokoją potrzeby jednego lub dwóch mieszkańców.

Zorba VII

Zorba VII to interesujący, parterowy dom o powierzchni 70 m2. Posiada przestronną i starannie oświetloną strefę dzienną, dwie sypialnie, łazienkę oraz garaż z kotłownią, zapewniając optymalny komfort rodzinie 2+1 lub 2+2.

Przejrzysty – wariant III

Przejrzysty – wariant III to prawie 63-metrowy, parterowy dom z poddaszem do adaptacji, stylizowany na nowoczesną stodołę. Zaprojektowano w nim salon z kuchnią, łazienkę, dwie sypialnie i kotłownię, a także okazały taras zlokalizowany przy w pełni przeszklonej, ogrodowej elewacji.

Roberto

Roberto to blisko 82-metrowy, jednokondygnacyjny dom, wyróżniający się dużym tarasem i modnym wyglądem elewacji. Na jego parterze znajduje się duży salon z kominkiem, sąsiadujący z kotłownią, a drugą część budynku zajmują trzy przytulne sypialnie zlokalizowane obok łazienki.

Ricardo Lift II

Ricardo Lift II to parterowy dom o powierzchni 70 m2, z poddaszem do indywidualnej adaptacji. Na parterze zaprojektowano salon otwarty na kuchnię, z dodającą przestrzeni pustką. Zobaczymy tu także dwie sypialnie przedzielone łazienką, praktyczną kotłownię i jednostanowiskowy garaż.

Trafna decyzja (etap II)

Trafna decyzja (etap II) to niemal 80-metrowy dom z poddaszem, dzięki kompaktowym wymiarom pasujący na wyjątkowo wąską działkę. Posiada strefę dzienną i jeden pokój na parterze oraz trzy sypialnie z łazienką na poddaszu, doskonale wpisując się w potrzeby większej, 4-5-osobowej rodziny.

Czterolistna koniczyna

Czterolistna koniczyna to prawie 64-metrowy, parterowy dom z poddaszem do adaptacji, zaprojektowany na planie kwadratu. Na jego parterze zaplanowano salon z kuchnią, łazienkę i kotłownię oraz jedną sypialnię. Możliwość urządzenia pokoju na górnej kondygnacji sprawia, że ten projekt będzie dobrym rozwiązaniem dla osób planujących powiększenie rodziny.

Ricardo XI

Ricardo XI to blisko 73-metrowy, parterowy dom, oferujący wyraźny podział na strefę dzienną i nocną. Posiada obszerny salon z jadalnią otwarty na kuchnię, a także dwie sypialnie przedzielone łazienką. Nie zabrakło w nim również niedużej kotłowni oraz sporego tarasu, zwiększających funkcjonalność obiektu.

Kruszyna II

Kruszyna II to dom z poddaszem o powierzchni niemal 62 m2, zapewniający wysoki poziom prywatności wszystkim mieszkańcom. Na parterze zobaczymy przytulny salon z kuchnią i jadalnią oraz kotłownię, łazienkę i garaż; na poddaszu natomiast – dwa pokoje z dodatkową łazienką.

Dom na rozstaju

Dom na rozstaju to 74- metrowy budynek z poddaszem, idealnie nadający się na nieduże działki. Na jego parterze zaprojektowano strefę dzienną na otwartym planie, sąsiadującą z sypialnią, łazienką i kotłownią. Na poddaszu umieszczono trzy przytulne pokoje i łazienkę, dzięki czemu projekt ten wpisuje się w potrzeby 3-4-osobowej rodziny.

W ostatnich latach największą popularność odnotowują projekty domów małych i tanich w budowie. Wyróżniają je bowiem kompaktowe wymiary i pełna funkcjonalność, a przy tym wygoda użytkowania i estetyczny wygląd. Dzięki temu trafiają one w odmienne gusta większości inwestorów, pozwalając im zrealizować marzenia o własnym, przytulnym domu.

Zdjęcie: Projekt M245 – Trafna decyzja (etap II) z kolekcji Muratora, arch. Ewa Dziewiątkowska

Artykuł sponsorowany: Gotowe projekty domów od MURATORA – https://projekty.muratordom.pl

Udostępnij