PoradnikiWnętrze

Jak wybrać płytki ścienne do kuchni?

Jak wybrać płytki ścienne do kuchni?

Płytki ścienne do kuchni ze względu na własną niepowtarzalną wytrzymałość na wilgotność i zanieczyszczenia są niejednokrotnie stosowane do pokrycia przestrzeni między szafkami wiszącymi oraz blatem. Zarazem pełnią atrakcyjną rolę, nadając klimat pomieszczeniu, podkreślając jego wygląd oraz charakter. Klasyka w stonowanych, ale jasnych barwach lub nowoczesność w bieli, szarości oraz z dodatkiem czerni?

Ceramiczne płytki

Ceramiczne płytki ścienne do kuchni mają mnóstwo wartości, biorąc pod uwagę zarówno funkcjonalność, jak również atrakcyjność. Przede wszystkim są odporne oraz wytrzymałe na ogień. Zrobione są z naturalnych materiałów oraz w związku z tymże nie są trujące. Łatwo je podtrzymać w czystości. Nie potrzebują szczególnej ochrony lub konserwacji. Nie niszczą się. Chociażby po paru latach stosowania wyglądają tak samo, jak w dniu zakupu. Poza atutami estetycznymi należy zwrócić uwagę też na fakt, iż kuchnia to pomieszczenie chętnie odwiedzane poprzez mieszkańców.

Płytki ścienne do niewielkiej kuchni – jasne oraz błyszczące

Nie od dziś wiadomo, iż jasne kolory oraz lśniące przestrzenie wizualnie zwiększają wnętrze. Owa reguła sprawdza się także w wypadku płytek do niewielkich kuchni. Obawiasz się, iż dobór jednobarwnych, jasnych płytek sprawi, iż kuchnia stanie się mdła? Nic bardziej mylnego! Białe płytki ścienne do kuchni mogą być podstawą do wielu kompozycji, jakie będziesz mógł zmieniać co pewien czas. Możesz także zdecydować się na jasne, błyszczące płytki, jakie charakteryzują się ciekawą formą czy fakturą.

Stylowa kuchnia – płytki w nietypowych odcieniach

Niewątpliwie biel to nie jedyne wyjście, jeżeli chodzi o płytki do kuchni na ścianę. Idealnie sprawdzą się również odmienne odcienie, także owe w zdecydowanych kolorach. Wielką popularnością cieszy się szary, z jakim odpowiednio wyglądają prawie wszystkie odmienne barwy. Czarne płytki kuchenne na ścianę mogą wydawać się stosunkowo ryzykownym pomysłem, natomiast takie wyjście dodaje całości wytworności. Niekoniecznie należy je łączyć z białymi meblami, jakie oświetlą pomieszczenie – czerń odpowiednio wygląda też z drzewem.

Płytki ścienne do kuchni – czemu warto?

Teraz jest mnóstwo wyjść wykończenia ścian kuchennych. Dużo osób wybiera malowane szkło lub również winylową tapetę. Płytki kuchenne ścienne cieszą się natomiast stałą popularnością, też w kuchniach nowoczesnych lub aneksach. Pierwszą cechą, jaka wskazuje na korzyść glazury, jest łatwość w utrzymaniu czystości. Jej gładka oraz błyszcząca przestrzeń jest wytrzymała na zanieczyszczenia. Im większa klasa płytek, tymże przedstawiają one większą wytrzymałość też na zniszczenia mechaniczne. Innowacyjne płytki do kuchni zmniejszają też miejsce na fugę.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.