Budownictwo

Budynki z nowoczesną elewacją

Budynki z nowoczesną elewacją

Nowoczesne elewacje domów potrafią odmienić charakter każdego budynku i sprawić, że prezentuje się on niezwykle ciekawie. W wielu przypadkach charakteryzują się one gustownie dobraną kolorystyką oraz niezwykle ciekawymi dodatkami.

Modne kolory elewacji budynków

Zazwyczaj bywa tak, że kolor elewacji budynku jest odpowiednio dopasowany do koloru jego dachu. Dobrze dobrane barwy ścian potrafią uwydatnić w szczególny sposób zalety każdej budowli oraz jednocześnie ukryć jej istotne wady.

Tradycyjnym oraz bardzo modnym rozwiązaniem jest jasny kolor elewacji, który to jest zestawiony zazwyczaj z ciemniejszym dachem. Dziś można spotkać nowoczesne elewacje w niezwykle ciekawych kolorach. Oprócz klasycznej bieli, wielu właścicieli budynków decyduje się na pomalowanie ścian w jasnych odcieniach szarości, żółcieni, beżów oraz wielu innych.

Z kolei ciemniejszymi kolorami warto zawsze podkreślić pojedyncze elementy elewacji. Na tle jasnych kolorów doskonale wyróżnia się jasny błękit czy pastelowa zieleń. Kolory te są bowiem bardzo delikatne, niezbyt krzykliwe i bardzo ładnie komponują się z naturalnym otoczeniem.

Materiały elewacyjne wykończeniowe

We współczesnych czasach na rynku budowlanym nie brakuje niezwykle ciekawych materiałów wykończeniowych. Ich duży wybór często wprawia o zawrót głowy i trudno wybrać takie, które to będą ciekawie prezentować się na elewacji naszego domu.

Tymczasem jeśli są one gustownie dobrane, to wówczas potrafią sprawić, ze każda elewacja niezwykle oryginalnie się prezentuje.
Spośród wielu interesujących materiałów elewacyjnych można bez wątpienia wymienić kamień. Możliwości dekoracyjne tego tworzywa są
bardzo duże. Różnorodność form, tekstur oraz odcieni jest potężnym narzędziem w rękach każdego budowlańca.

Każda elewacja wyłożona gustownie dobranym, sztucznym kamieniem jest bardzo wyrazista, przykuwa uwagę oraz wyróżnia się w tle wielu innych.

Kamień to tworzywo powszechnie wykorzystywane do dekoracji elewacji. I nic w tym dziwnego, gdyż posiada on mnóstwo zalet. Wśród wielu z nich można wymienić wytrzymałość, trwałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne czy niekorzystne warunki atmosferyczne.

Ozdobna sztukateria na elewacji budynków

Od pewnego czasu oprócz kamienia do dekoracji elewacji jest powszechnie wykorzystywana ozdobna sztukateria, która to stwarza mnóstwo możliwości aranżacyjnych.

Poszczególne komponenty sztukateryjne potrafią nadać każdemu budynkowi mnóstwo wytworności i elegancji. Ponadto potrafią one doskonale podkreślić nowoczesny oraz minimalistyczny charakter.

Dziś w sprzedaży nie brakuje gotowych zestawów elewacyjnych ze sztukaterią, które to potrafią nadać każdemu obiektowi niesamowity wygląd. W zależności od wyboru dom może prezentować styl amerykański, workowy czy też rustykalny.

Istotną zaletą sztukaterii elewacyjnej jest to, że jest ona bardzo łatwa w montażu i można ją w dowolny sposób malować farbami elewacyjnymi o różnych kolorach.

Od pewnego czasu sztukateria jest domeną nowo stawianych budynków. Można do niej zaliczyć: gzymsy podparapetowe, gzymsy nadokienne wzorniki ,fasety, bonie łuki oraz kolumny.

Udostępnij